Translate

16 Kasım 2012 Cuma

DoğumGünü Hikayesi-Monsterhıgh

Doğa geçen sene tanıştı Monsterhıgh'larla.Bizim çocukluğumuzda Barbie bebekler en güzel iken şimdi en güzeller canavar bebekler(ilginç).
Geçen seneden bu yana zaman zaman kendine bu bebeklerden aldı.Dergisini sürekli alıyor.Yani Doğa hanım küçük  bir Monsterhıgh hayranı.Durum böyle olunca bu sene doğumgünü partisini de Monsterhıgh'lı istedi.

İşe doğum günü davetiyelerini hazırlamak ile başladık.Siyah fon üzerine Monsterhıgh kızlarını yerleştirip Doğa'ya özel hale getirdim.Bunların çıktısını aldıktan sonra kenarlarını şekilli makas ile kestim.(Resimler pek iyi değil,siyah parlamış) Oldukça havalı oldular  ;)

Parti için masa örtüsü,tabak,peçeteleri hazır aldım.Ama bardaklar için Doğa'ya söz vermiştim.Dolayısıyia onlarıda ben hazırladım.Bunun için Önce beğendiğimiz bir resmi seçip sonra etiketlere bastırdım.Kenarlarını yine şekilli makasla kesip bardaklara Doğa ile yapıştırdık
Yine yiyecekler için hazırladığımız minik kürdanlara geldi sıra.Dergilerden istediğimiz canavar resimlerini kestik renkli kartonlara yapıştırıp kürdan taktık.Bu minik kürdanları aslında ben küçük kekler için hazırlamıştım ancak sonra hamburger menüye dönünce bunları hamburgerlerin üzerine batırmaya karar verdim.Hatta bir iki tanesini de pastanın üzerine ekstra süs yaptım :)Gelelim artık ev süslerine.Öncelikle yarasalar bu temanın vazgeçilmezi sanırım.Ama bizim bildiğimiz gibi korkutucu değil bu kızlar.Evet evet bu yarasalar kız :)Hepsi tek tek kesilip pembe kurdelalarıyla buluştular sonra evin dört bir yanına yayılıp asılı kaldılar:)
Yarasalara desteği pembe&siyah kedi merdivenleri ve dergilerden edindiğimiz posterler ile verdik :)


Doğum günü yazısına gelince yemek masasının arkasındaki duvarıkullanmaya karar verdim.Hazır aldığımız geçen senelerden kalan HAPPY BRITHDAY ler konsepte uymayınca :) bende yine renkli kartonlarla kendim yapmaya karar verdim.

Siyah fon kestim üstüne renkli kartonlardan her harfi değişik renkte kesip yapıştırdım.Yarasalara uysun diye kenarlarına birer küçük kurdela eklemeyi unutmadım.
Ayrıca birde pembe rafya alıp belli uzunlularda kestim.Makasla kıvırıp tavana birkaç yere tutturdum.Yandaki resimde birisi görünmüş.Doğa'nın bir de pinyata isteği vardı bu sene.Oda MH'lı olabilirmi diye sordu.Aslında aklımda başka bir fikir vardı amazamansızlıktan en kolayına kaçmak zorunda kaldım.Pinyata yapılısını merak ederseniz sorun lütfen.Sonuçta pinyatamız resimlerdeki gibi oldu.Doğa 3.vuruşta patlattı :) Çocuklar çok şekerler karıncalar gibi topladılar o kadar şekeri jelibonu :)Pastamızı daha evvel ki posta görmüştünüz.Bu nedenle parti sonunda kızlara hediye ettiğimiz paketlere ve minik kalp anahtarlıklara geldi sıra.Anahtarlıkları monsterhıg'lara uygun olsun diye pembe&siyah ördüm.

 Kutuları babamız tek tek kendisi yaptı(benim hiç zamanım kalmamıştı çünkü) Kurdelaları takma işinide dedemize verdik :)Parti çıkışı hediye kutularının içinde birer çikolata ve anahtarlıkları vardı.


Koşturmacalı,yoğun ,yorucu bir süreci atlattık.Darısı seneye umarım.Kuzu mutlu oldu ya gerisi boş...Doğum Günü Pastası


Bu sene Monsterhıgh çılgınlığına bizde Doğa hanım sayesinde katıldık :)
Doğum günümüz 9 Kasım.
Doğa hanım cumaya geldiği için o akşam arkadaşlarımla kutlayamam dedi.Bizde Cuma akşamını ananneler , babanneler , kuzen ve bir yakın arkadaştan oluşan küçük bir partiyle kutladık.Bu sene doğum günü pastasının şeklini internetten seçti.(adresi bulamadım bulunca ekleyeceğim)Bende şu adresteki muhteşem tarifi bulunca kendim yapacağım pastayı diye tutturdum.Ama tarif hakikaten muhteşem ve Ayşe hanımın hem resimleri hem de anlatımı harika. Sonuçta Cuma akşamı için ortaya çıkan pasta aşağıdaki gibi oldu.Ben 26 cm'lik kalıp için tarifi olduğu gibi uyguladım. 9 büyük 3 çocuk yedik ve oldukça büyük bir miktarda arttı.
Cumartesi 10Kasım o gün kutlama olmaz dedi,böylece doğum günü kaldı 11 Kasım Pazar'a. 11 Kasım Pazar evde 9 kız ve anneleri ile kızlar partisi yaptı Dodik hanım :) o gün için tarifi 1,5 katı oranıyla hazırlayıp fırın tepsisinde hazırladım ve aşağıdaki gibi bir pasta çıktı ortaya. 


Diğer parti hazırlıkları bir sonraki postta :)