Translate

19 Kasım 2013 Salı

DoğumGünü Hikayesi-Monsterhıgh2

 Doğa'nın Monsterhıgh sevdası hız kesmeden devam ediyor. Bu senede doğum gününü  Monsterhigh'lı istedi küçük hanım. Ancak anne biraz hasta olunca geçen seneki gibi şaşalı bir parti hazırlığı olamadı.
 Üstüne hiçbir ek yapılamadan geçen seneki süsler kullanıldı. Yine bir klasik biri aile içerisinde diğeri arkadaşlarına olmak üzere 2 parti hazırlandı. Yeşil elbiseli pastamız aile partisi için.
Açıkçası gerçekten dermansız olduğumdan pastanın kekini pişiremedim. Pastaban kullandım.2 paket rahat rahat yetti. Kömbet pasta yapar gibi hazırladım yuvarlak kısmı.
Yani boyutunu beğendiğim bir yuvarlak kabın içerisine strech film ile  kapladım. Pastabanın bir katını ikiye ayırarak 3 kat elde ettim. İlk katını sütle ıslatarak bu kaba yerleştirdim. Arasına ganajımı ve fıstık ekleyerek ikinci katıda koydum. Yine ganaj ve fıstık ekleyip son katıda kapattım ve ganaj ile kapatarak bu kısmı tamamladım. Dolapta beklettim. İkinci pastabanı 2 kat şeklinde kullandım ve yine sütle ıslattıktan sonra ganaj fıstık ekledim. İkinci katıda koydum etrafını ganaj ile kapattım. Üstüne kırmızı renkli şeker hamuru kullandım. Dolapta şekil alan üst kısmı (bir gece beklettim)kalıbından çıkarıp alt katın üstüne yerleştirdim.
Doğa'nın en sevdiği Cleo de Nile'in saçlarını topladım, vücudunu yıkadım ve pastanın içinde kalacak kısmı strech film ile kapladım. Önce yeşil şeker hamuru ile pastanın üstünü kapattım. Sonra tam ortasından bebeği içine bir bıçak yardımı ile oturttum.
Bebeğin elbisesinin etrafı ile etraftaki boşlukların düzgün görünmesini sağladım. Ve sonra son süslemeler.
Ve gelelim ikinci pastamıza. Bu pastanın kekini kendim pişirdim.(laf aramızda bunun tadı daha güzel oldu) Fırın tepsisi ölçüsünde.
İçerik yine aynı. Fıstıklı çikolatalı. Üst süslemeleri yine tamamen doğaçlama Dodi hanımın isteği doğrultusunda.
Bu sene doğum günümüzü böyle atlattık.
Darısı seneye.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder